דקדות ראוסטטים וריאקים

דקדות, ראוסטטים וריאקים מהווים חלק מאבני הבניין הבסיסיות בכל מעבדת אלקטרוניקה. דקדות (Decade box) הם רכיבים משתנים שמשמשים כמכשיר בדיקה, בדקדה ניתן לכוון את ערך הרכיב בכפולות של עשר. אפשר למצוא שלושה סוגים של דקדות: דקדת סלילים, דקדת נגדים ודקדת קבלים. ראוסטטים הם נגדים משתנים שמיועדים להספקים גבוהים במיוחד ועמידים בפני שריפות עקב זרמים חזקים. ריאקים הם שנאים ייחודים שמסוגלים לעבוד במתח משתנה.

אפשר למצוא בכל מעבדה

יחדיו משמשים דקדות ראוסטטים וריאקים כסוג של 'שילוש קדוש' שתמצאו בכל מעבדת אלקטרוניקה לצד רכיבים כמו General Purpose Amplifier Modules או DC Power Analyzers. העולם שלנו מלא במעבדות אלקטרוניקה. חלקן נועדו לתת מענה ופתרונות טריוויאליים לסמרטפונים והמחשבים שלנו, חלקן מעבדות לימודיות בבתי ספר מקצועיים ומוסדות השכלה גבוהה, חלקן מעבדות מחקר ופיתוח בשלל תעשיות מתקדמות. כמעט בכולן תוכלו לפגוש וריאציה כלשהי של דקדות ראוסטטים וריאקים.

העובדה שהעולם שלנו מונע על ידי רשתות חשמל ומעגלים חשמליים, הפכה את תחומי הבדיקה והניטור לקריטיים. יש אמרה שמיוחסת לטכנאים רבים – 'איתרתם את הבעיה, עשיתם יותר מחצי הדרך עד לפתרון'. כמו ברפואה לפעמים דיאגנוזה מדויקת של התקלה היא הרבה פעמים האתגר הסבוך ביותר. לכן, ככל שהמדע והתלות שלנו במעגלים חשמליים גוברת והולכת, יש גם דרישה גוברת לציוד בדיקה מדויק, אמין ונוח יותר. הדרישה לאוסילוסקופים מתקדמים וציוד בדיקה איכותי הביאה מספר מצומצם של חברות ייחודיות להתמחות בתחום הזה, בישראל החברה הבולטת בתחום הזה היא שני טק.

כל מה שצריך למעבדה

שני טק הוקמה בשנת 2004 מתוך חזון להפוך ל-one stop shop של פתרונות בדיקה. בין היתר היא מספקת ציוד מתקדם למעבדות כמו General Purpose Amplifier Modules או DC Power Analyzers וכמובן דקדות ראוסטטים וריאקים. החברה היא יבואנית רשמית של יצרניות ציוד הבדיקה הטובות בעולם והיא יודעת לספק פתרונות בדיקה אסטרטגיים שמתאימים לארגוני ענק ולטכנאים עצמאיים כאחד.

תחום נוסף בו שני טק מתמחה הוא הענף המתפתח של התייעלות אנרגטית, במסגרת זו החברה מציעה מגוון פתרונות חכמים שבמצטבר עשויים לחסוך הרבה מאוד אנרגיה (וכסף) לכל ארגון.

מאמרים שכדי לקרוא:

Introduction 3GHz Spectrum Analyzer

ספקטרום אנלייזר של חברת GW Instek מתאים למגוון רחב של יישומים במחקר ,בפיתוח, שירות ותחזוקה, ייצור, תחומים הקשורים חינוכיים ואחרים לטווח התדרים מ1GHz ל3GHz.

יש תכונות רבות שנועדו לבצע מדידה ביציבות גבוהה מאוד, יכולת נוספת לניתוח אותות ומדידה יעילה יותר

קרא עוד »

אוסילוסקופים

אוסילוסקופ או אוצילוסקופ (ובקיצור 'סקופ') הוא מכשיר מדידה בעל צג שמטרתו להציג באופן גרפי אותות של מתח חשמלי. למכשירי אוסילוסקופ שימושים רבים בתעשייה הן במכשירים לאיתור תקלות אלקטרוניות (התצוגה הגרפית מסייעת לבודק המיומן להבין את מהות התקלה); הן בפיתוח והתקנה של מעגלים חשמליים; והן במחקר ביולוגי הנוגע באלקטרופיזיולוגיה ומדידת ערכי מתח ממקור ביולוגי.

קרא עוד »