מדי LCR

מדי LCR הם מכשירים שבודקים התנגדות, קיבול והשראות. תמצאו אותם בכל קו יצור של מוצרים חשמליים ומערכות חשמליות, בכל מעבדת מחקר ופיתוח שמתעסקת באחד התחומים שמשיק לתחום האלקטרוניקה ולמעשה בכל מעבדת שירות תיקונים בה מתקנים את הטלפון הנייד או המחשב האישי שלכם.

תעשייה של פתרונות בדיקה

אחת מתופעות הלוואי של התלות הגוברת וההולכת של העולם ברשתות חשמל ומעגלים אלקטרוניים היא ענף חדש של פתרונות בדיקה. נסביר: כמו כל מערכת אחרת גם מעגלים אלקטרוניים ורשתות חשמל מועדים לתקלות. מעגל חשמלי שלעתים מכיל אלפי רכיבים זעירים, או רשת חשמל שמורכבת מארכיטקטורה רבת רבדים יכולים להשתבש (ואפילו להפסיק לעבוד) בשל בעיה ברכיב זעיר אחד שניתק או התחמם. איך מאתרים את המקור המדויק של התקלה? בדיוק בשביל זה יש היום עשרות מערכות בדיקה שמיועדות לבחון אספקטים שונים במכשירים או מערכות שונות.

מדי LCR שבוחנים השראות וקיבול שייכים למשפחה הזו יחד עם ציוד ייעודי כמו Combination Wave Test או מכשירים שמודדים תדירות (Frequency Counter Products). ככלל, ככל שמערך בדיקה בארגון מקצועי יותר ומדויק יותר, ניתן הרבה פעמים למנוע תקלות מבעוד מועד (יש מכשירים, כמו מדי LCR מתקדמים, שיודעים לזהות כל אנומליה ברכיב וכך לאתר מראש רכיבים במערכת שכדאי להחליף או שדורשים טיפול), וכאשר תקלה מתרחשת ניתן לקבל באמצעותם חיווי מדויק בזמן אמת שגם יגדיר את מתווה התיקון.

המרכז לפתרונות בדיקה

בישראל הגוף המקצועי ביותר האמון באספקה של מדי LCR ואמצעי בדיקה מתקדמים נוספים כמו Frequency Counter Products או מכשור ל- Combination Wave Testזו חברת שני טק.

החברה שנוסדה בשנת 2004 מתמחה בפתרונות בדיקה בראייה לוגיסטית ואסטרטגית. לצד אספקת ציוד מתקדם (ובכללו מדי LCR) של היצרנים המובילים בעולם כמו Metrel או Intereng, שני טק מספקת גם רכיבים ופתרונות חכמים להתייעלות אנרגטית; היא מפעילה מעבדת כיול ותיקונים מהדור המתקדם ביותר; והיא מהווה מקור עדכני של ידע על החידושים הבלתי פוסקים בתחום.

במסגרת הכובע האחרון שהוזכר שני טק אורכת קורסים, ימי עיון והרצאות בקרב לקוחותיה והיא בית אמיתי עבור מקצועני 'פתרונות בדיקה' בישראל.

מאמרים שכדי לקרוא: