מעבדת כיול

מעבדת כיול

לא מעט אנשי מקצוע בתחומים שונים, ובפרט תעשיות וכן מעבדות מסוגים שונים עובדים עם מכשירי כיול שונים. מכשירים אלו עוזרים להם למדוד מתחים, עוצמות, פליטות של חומרים מסוימים, ועוד מגוון אלמנטים אשר המדידות שלהם עוזרות להם להחליט כיצד לנהוג וכיצד לפעול באותו מצב.

על מנת שאותם מכשירי כיול יעבדו בצורה נכונה הם צריכים להיות בקשר עם מעבדות כיול. מעבדות אלו מבצעות הליך מתקדם של ניקוי המכשיר, כיוונון שלו במידת האפשר, וכן בדיקה של הציוד על מנת להחזירו לשטח ולעבודה בהקדם. מכשירי מדידה רבים צריכים לעבור כיול תקופתי על מנת שיוכלו למדוד חומרים ומצבים שונים בצורה חכמה, כמו כן במקרים רבים הם צריכים לעבור כיול על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם מבלי שהמדידה תיחשב לא נכונה או אפילו לא חוקית במקרים מסוימים.

מעבדות כיול הן מעבדות בהם עובדים אנשי מקצוע, אשר מתמחים בעבודה עם מכשירי מדידה שונים. אותם אנשי מקצוע שעובדים במעבדה, יודעים כיצד לתפעל את המכשירים השונים, לכוונן אותם עד כמה שניתן, לנקות אותם, לבצע מדידות ניסיון כדי לוודא שהמכשירים אכן עובדים ובסופו של דבר להחזיר את המכשירים לבעליהם עם המלצות לגבי המשך הטיפול, כולל המלצה לתאריך כיול עתידי. כאמור כל מכשיר צריך לעבור כיול כל מספר שבועות או חודשים.

הסיבה שפונים אל מעבדות כיול עם מכשירי מדידה היא מאוד פשוטה, כל מכשיר שאנחנו מודדים איתו משהו, עם הזמן "זז" קצת. כמשתמשים פרטיים אנחנו מכירים את זה למשל עם משקל ביתי, שלעיתים (לטובתנו או לרעתנו) איננו עומד בדיוק על הגרם המדויק ועל כן צריך לכייל אותו כך שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה נכונה. זה נכון לא רק למשקל ביתי אלא לכל מכשיר מדידה אחר, כולל מכשירי מדידה תעשייתיים, בוודאי כאלה שאנחנו משתמשים בהם לעיתים תכופות ובכמות רבה. לכן על מנת שהדוחות שאנחנו מספקים יהיו טובים, אין ברירה אלא להשתמש במעבדת כיול בשביל שיהיה ניתן לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

חשוב להבהיר, הרבה פעמים רצוי להציג סטיית תקן של התוצאה, כלומר ייתכן וגם אחרי הכיול, תהיה סטייה קלה של התוצאה ולכן רצוי שניקח זאת בחשבון.

אם אתם מחפשים מעבדת כיול ברמה גבוהה, אתם מוזמנים לפנות אלינו אל שני טק. אצלנו תוכלו למצוא מעבדות כיול למכשירי מדידה, ספקי כוח ומכשירים נוספים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעזור לכם.